Sankra - Elektro pro v�š dům a zahradu


Jak zabezpečit svůj objekt

- Chystáte se zabezpečit svojí firmu, rodinný dům nebo chalupu? Věnujte pár minut správnému výběru systému. Včasná úvaha Vám může v budoucnu ušetřit spoustu problémů i peněz.

Před pořízením systému byste si měli ujasnit pár otázek, které Vám pomohou s výběrem systému:

- Jak chcete systém používat, bude stačit jeden okruh (zajištění vše/nic) nebo vícero nezávisle ovládaných podsystémů jako např. zahradní domek, technická místnost, garáž.... ? Každý systém má své určení, objekt který bude pokrývat. Zabezpečovací zařízení do prodejny o jedné či dvou místnostech bude určitě vypadat a ovládat se jinak než systém do bytovky či do firmy o několika různých odděleních s různým provozním režimem. Je třeba zvolit si správný systém pro Vaše potřeby

- Pořizuji si systém pouze na zabezpečení, nebo ho můžu využít i k něčemu jinému? ? Např. na chalupě můžete alarmem ovládat topení, jednoduše si několik hodin před příjezdem pošlete SMS zprávu a přijedete do vyhřáté místnosti

- Systém může hlídat i jiná nebezpečí, vznik požáru, únik plynu, zaplavení...

- Pokud pořizujete EZS k někomu kdo žije sám, tipicky rodič či prarodič, může být systém doplněn např. o tísňové tlačítko, kterým je možné přivolat pomoc. Systém může navíc sám detekovat, že dlouhou dobu nezaznamenal žádný pohyb a pomoc zavolat sám.

- Co se stane, pokud systém zaznamená pohyb a vyhlásí poplach, má začít houkat siréna, poslat SMS zprávu? Pokud Vám přijde SMS zpráva, jste schopni účině zasáhnout, zaznamenáte vůbec příchod SMS zprávy? Není vhodnější připojit systém k hlídací agentuře, či alespoň počítat s tím, aby systém tuto možnost měl?


- Kupujete si zařízení, které začleníte do svého obydlí, které Vás má hlídat, s kterým se naučíte zacházet. Je vhodné vybrat si takové zařízení, jemuž budete důvěřovat, a které Vám vydrží po dlouhou dobu. Tomu by měla odpovídat kvalita zařízení, záruka poskytovaná od výrobce a servis instalační firmy. ? Různé systémy mají různou životnost a dobu prodeje. Pokud si kupujete něco do domu, firmy, či chalupy - obecně do objektu který má životnost desítky let, je vhodné vybrat si takový systém, který bude pokud možno co nejdéle funkční, rozšiřitelný schopen servisu. Levné systémy z Hobbymarketů se většinou rychle obměňují, pokud si letos koupíte alarm a za dva roky přistavíte garáž, většinou už neseženete další detektor.

Odpovědi na předcházející otázky Vás navedou při výběru zabezpečovacího systému pro Vás.

Jablotron

pro chatu, dům, malou firmu, garáž, možnost spolupráce s domácí automatizací (verze JA-100)

Paradox

pro větší domy, větší firmy, jinak stejné možnosti jako předchozí plus možnost spolupráce s domácí automatizací (rozsvícení světel při pohybu, při poplachu vyjetí žaluzií, puštění hudby, atd.)

S výběrem systému pro Vás Vám samozřejmě rádi pomůžeme a nainstalujeme.

Kontaktujte nás

Sankra s.r.o.
Pražská 36
Máslovice 25069
Tel.:731 301 166, 731 302 121
E-Mail: info@sankra.cz

Copyright © SANKRA 2021